פיוצ'רמה 7 – הסרטים

יום שביעי של הפרויקט, ונשאר רק עוד אחד! הפעם, על הסרטים.

כאמור, כמה שנים אחרי ביטול הסדרה יצאו ארבעה סרטי DVD שהמשיכו אותה. הסרט הראשון אמור להיות אפוס מסע בזמן, השני סרט מפלצות, השלישי פנטזיה, והרביעי מדע בדיוני קלאסי.

לא קל להפוך סדרת טלוויזיה לסרט. לסרטים יש קצב שונה מפרקים טלוויזיוניים – אי אפשר באמת למתוח עלילה של פרק אחד לשעה וחצי. לכן זה תמיד מבחן לראות אם סדרה תצליח לעשות את המעבר בין מדיום אחד לשני. במקרה של פיו'צרמה, נראה שחלק מהסרטים הצליחו בכך, וחלק לא.

Bender's Big Score


בתחילת הסרט ראשו של הרמס נערף וגופו נרמס. הצוות לוקח אותו למוזיאון הראשים, כדי שישימו את ראשו בצנצנת עד גופו יתוקן. שם לילה פוגשת את לארס, שמאוחר יותר מזמין אותה לצאת איתו, ונענה בחיוב, לקנאתו של פריי.

חבורה של חייזרים עירומים עובדים על צוות הפלאנט אקספרס בעזרת ספאם. הם לוקחים את כל כספם, והופכים להיות הבעלים של פלאנט אקספרס. בנדר מוריד בטעות וירוס שגורם לו לציית לחייזרים האלו. הם הופכים את פלאנט אקספרס לבסיס ההונאות שלהם, בעזרתן הם הולכים ומשתלטים על העולם.

החייזרים מגלים שלפריי יש קעקוע של בנדר על העכוז שלו. הקעקוע מכיל קוד בינארי, שכאשר מקריאים אותו בקול הוא יוצר ספרת זמן – שמאפשרת לחזור בזמן, אמנם השימוש בספרה יכול להשמיד את היקום. הם שולחים את בנדר בחזרה בזמן לגנוב את האוצרות הגדולים של העולם.

אחרי שבנדר מסיים לשדוד את העבר, החייזרים מחליטים לחסל את פריי, עליו נמצא הקוד. פריי משתמש בקוד כדי לברוח מהם – הוא חוזר לזמן שלו, קצת אחרי שהוקפא. בנדר נשלח בחזרה בזמן לחסל את פריי, מה שמתחיל סיפור משעשע ומסובך על מסעות בזמן. בינתיים החייזרים העירומים גונבים את כל הכסף של כדור הארץ, וכל התושבים נאלצים לפנות את הכוכב, ולעבור להתגורר בכוכבים אחרים, עד שהם מחליטים להלחם בחייזרים הערומים.

Nudar: You, Booger-Bot, read the code or I'll shoot this guy!
Bender: Who the hell is he?
Scruffy: I'm Scruffy…the janitor.
Bender: Hang on, Scruffy!

הסרט הזה הוא המוצלח מבין הארבעה, לדעתי. העלילה מוצלחת, מתוחכמת, מרגשת ושופכת אור חדש על כמה מאירועי הפרקים הקודמים בסדרה.

The Beast with a Billion Backs

יש קרע ענקי ביקום, שהמדענים מכנים אותו "האנומליה", ומשערים שהוא פתח ליקום אחר. במפגש של מדענים הפרופסור מציע לצאת ולחקור את האנומליה. הוא והיריב שלו – וורנסטרום – רבים מי ינהיג את המשלחת, ומחליטים ליישב את המחלוקת במשחק של Deathball. הצוות של פרנסוורת' מנצח ויוצא לחקור את האנומליה. אחרי שמסע המחקר נכשל, הנשיא מחליט לשלוח את הצבא, בפיקודו של זאפ בראניגן, לתקוף את האנומליה. בנדר מצטרף לקבוצה סודית של רובוטים.

באותו זמן פריי מחליט לעבור לגור עם חברתו החדשה, אבל הוא מגלה שיש לה ארבעה חברים נוספים שגרים איתה. הוא מחליט לברוח, ומתחבא על הספינה של בראניגן. כשהספינה מתקרבת לאנומליה, הוא חומק החוצה ונכנס אליה, שם הוא מוצא יצור ענקי בעל מיליוני זרועות. פריי חוזר לכדור הארץ, כשאחת הזרועות מחוברת לגופו. הזרועות מתחילות לתקוף את כל אנשי העולם ולהתחבר אליהם. כל מי שהזרועות מתחברות אליו מיד טוען שהוא מאוהב בהן, ופריי הופך להיות מנהיג של דת הזרועות.

Zapp Brannigan: Ever since man first left his cave and met a stranger with a different language and a new way of looking at things, the human race has had a dream; to kill him so we don't have to learn his language or his new way of looking at things.

הסרט הזה הוא נחמד, אבל בשלב מסויים העלילה הופכת לטיפשית מידי לטעמי, ובכל מקרה הוא לא מתקרב למורכבות של הסרט הראשון.

Bender's Game


קיוברט ודווייט משחקים מבוכים ודרקונים, ובנדר לא מבין מה הם עושים, ומגלה שאין לו דמיון. הוא ממשיך לנסות, ובסוף מצליח לדמיין את עצמו בתור דמות אביר D&D בשם Titanius Anglesmith. בנדר מתמכר למשחק ה-D&D, ומתחיל לחשוב שהוא באמת האביר טיטאניוס. הוא גונב כדורי חומר אפל מקופסת החול של ניבלר, אותם הוא חושב לאוצר, ויוצא לתקוף עוברי אורח. בסופו של דבר בנדר נתפס ונשלח למוסד לרובוטים משוגעים.

בינתיים, מחירי הדלק מזנקים, ובעוד אמא (שהיא, בין היתר, בעלת השליטה על תעשיית הדלק) טוענת שיש מחסור בחומר אפל, מסתבר שזה לא נכון, והיא בעצם מנסה להגדיל את הרווחים שלה. הפרופסור מגלה שהוא זה שגרם לחומר האפל להפוך לדלק שימושי, כשעבד אצל אמא, והיא פיטרה אותו ולקחה את הקרדיט והרווחים לעצמה. כשהפרופסור עשה את הניסוי הנ"ל נוצרו שני קריסטלים, אחד אמא לקחה, ואת השני הוא החביא ממנה. אם שני הקריסטלים יהיו קרובים מספיק תתבטל ההשפעה שלהם על חומר אפל.

הצוות יוצא למכרה החומר האפל של אמא, במטרה לבטל את השימושיות שלו. כשהקריסטלים מתקרבים מספיק אחד לשני, זה משפיע על כל החומר האפל בעולם. לבנדר יש כמות גדולה של חומר אפל בבטן שלו, וההשפעה שלהם גורמת לכך שהוא נעלם לתוך העולם הדמיוני שלו, ביחד עם הדמויות האחרות.

שאר העלילה מתרחשת בעולם הפנטסטי של בנדר, בו הוא אביר, לילה היא קנטאורית, הפרופסור הוא מכשף, זוידברג הוא מפלצת, אמא היא מכשפה, ופריי הוא פריי (אבל הוא נקרא פריידו).

Turanga Leela: Oh, Lord, I'm half horse and half naked!

הסרט הזה גם הוא מהאהובים עלי. חלק גדול ממנו הוא פארודיה על סרטי שר הטבעות, ושתי העלילות משתלבות יפה ביחד.

Into the Wild Green Yonder

במאדים, ליאו וונג (אבא של איימי) הורס את הטבע של הכוכב כדי לבנות גרסה ענקית של לאס ווגאס. קבוצת מחאה סביבתית שמורכבת רק מבנות, וקוראת לעצמה הפמיניסטאס מוחאת נגד הבנייה, אבל וונג מעיף אותן מהשטח. התליון של מנהיגת הפמיניסטאס עף מהצוואר שלה ונתקע בראשו של פריי, בלי שמישהו ישים לב. לילה מוחאת גם היא, ומצילה עלוקה נכחדת שחייה רק על המאדים.

אחרי שמקים את "מארס ווגאס", ליאו וונג מחליט לבנות מגרש מיני-גולף ענקי, עם כדורים ענקיים, וכל גומה נמצאת על כוכב אחר. הפרופסור עורך בדיקה לראות שאין על הכוכבים האלו חיים, ומגלה שאחד מהם מכיל חיים, אבל עדיין מאשר את ההריסה שלו. בעקבות זה לילה מצטרפת לפמיניסאס, וביחד הן מנסות למנוע את הריסת הכוכב.

אחרי התאונה פריי מגלה שהוא יכול לקרוא מחשבות של אנשים. הוא מוצא קבוצה שקוראת לעצמה Legion of Mad Fellows, כל חבריה גם הם קוראים מחשבות. הם מספרים לפריי שהוא היחיד שיכול להציל את הכוכב הזה, וכך להציל את היקום. פריי מצטרף לצוות של ליאו וונג, כדי להתקרב אליו ולפעול נגדו מבפנים.

Zapp: We made it through, Kif. How many men did we lose?
Kif: All of them.
Zapp: Well, at least they won't have to mourn each other.

הסרט הרביעי הוא הפחות אהוב עלי. יש הרגשה שקורים בסרט הרבה דברים שלא קשורים אחד לשני, ובנוסף הסרט מתרכז באופן מוגזם בנושא האקולוגי. (אני לגמרי בעד אקולוגיה, אבל לא אוהבת שדוחפים לי אג'נדה בפנים.)

Zapp: We made it through, Kif. How many men did we lose?

Kif: All of them.

Zapp: Well, at least they won't have to mourn each other.

מודעות פרסומת
פוסט זה פורסם בקטגוריה פרויקט פיוצ'רמה, עם התגים , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

3 תגובות על פיוצ'רמה 7 – הסרטים

 1. ארז הגיב:

  אוו, הפוסט לו חיכיתי כל השבוע.
  יש לי להשלים רק את הסרטים לפני העונה החדשה ובאמת רציתי לדעת את דעתך עליהם.
  כל הכבוד על הספיישלים, היה מרתק וכיפי.

  גם אני מצפה בקוצר רוח לעונה החדשה והייתי מאושר ביותר כשהכריזו על החזרתה, אך אני מתכוון לאגור את הפרקים ולראות אותם בבת אחת לכשתגמר העונה.

  • Bunny הגיב:

   תודה! 🙂
   נותר עוד פוסט אחרון היום, אבל עוד לא החלטתי על מה הוא יהיה.

   לי אין מספיק סבלנות בשביל לחכות עד סוף העונה! בהצלחה עם זה.

 2. פינגבאק: שלוש שנים לבלוג | ממלכת ארנבי הפלסטיק

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s